Funkcjonalne rozwiązania w branży z zakresu automatyki przemysłowej

Automatyka przemysłowa to branża bardzo specyficzna, pojemna jeśli o nowoczesne rozwiązania i wiedzę chodzi oraz oferująca dostęp do szeregu różnorodnych, funkcjonalnych i niezastąpionych rozwiązań. W obszarze automatyki przemysłowej mieści się wiele urządzeń i maszyn elektromechanicznych, elektrycznych, pneumatycznych czy termostatycznych. Dziś na warsztat bierzemy szafy termostatyczne, chcąc przyjrzeć się bliżej możliwościom ich zastosowania.

Istotą działania szafy termostatycznej w ogólnym rozumieniu jest zapewnienie utrzymania określonej temperatury, niezależnie od tego, jaka temperatura panuje w danej chwili w otoczeniu. Nowoczesne szafy termostatyczne nie działają jednak tylko z myślą o efektywnym chłodzeniu – znaleźć można bowiem i takie modele szaf, które wyposażone zostały w system grzewczy. Tym samym w praktyce taka szafa termostatyczna pozwala na utrzymanie pełnej rozpiętości gamy temperatur – od +3  do +70 stopni Celsjusza.

Szafy termostatyczne dostępne są w wielu opcjach modelowych – występują nie tylko w postaci urządzeń jednokomorowych, ale i dwukomorowych, gdzie są doskonałym połączeniem rozwiązań termostatycznych z chłodziarkami. W rozszerzonej ofercie znaleźć można również szafy wyposażone w zamrażarki. Oczywiście bardzo wymagający klienci znajdą również coś dla siebie – szafy termostatyczne trzykomorowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o spełnieniu wyjątkowo konkretnych wymagań.

Co sprawia, że szafy termostatyczne są tak trwałym urządzeniem wysokiej klasy? To wysokiej jakości materiały wykorzystane w procesie ich produkcji gwarantują niezawodność i pełną precyzję działania szafy. Urządzenia wykonane są z wykorzystaniem obudowy z blachy malowanej proszkowo bądź ze stali nierdzewnej, strukturalnej. To właśnie gwarantuje im wieloletnią wytrzymałość czy  maksymalną nie awaryjność. Szafy termostatyczne uznawane są za jeden z najważniejszych i najczęściej kupowanych urządzeń z obszaru armatury przemysłowej. Ich uniwersalna użyteczność i wysoka funkcjonalność sprawiają, że sprawdzą się w wielu sytuacjach i branżach.